• The Northman

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Four Hours at the Capitol

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • John of God: The Crimes of a Spiritual Healer

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Tokyo 2020 Olympic Opening Ceremony: United by Emotion

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The 8th Night

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Dynamo Dream: Salad Mug

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Crime of the Century

  • Dynasty Warriors

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • The Yin Yang Master

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Beyond The Spectrum: The Underground

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★½

  • The Trump Insurrection

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★★½

  • Fatale

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★

  • Alabama Snake

    ★★½

  • The Gulf of Silence

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★½