• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Constantine: The House of Mystery

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Moonfall

    ½

  • All of Us Are Dead

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Aykut Enişte 2

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Manor

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Memoria

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★