Sort by

reanna has logged 52 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poison

Poison

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elephant

Elephant

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kate Bush - Christmas TV Special

Kate Bush - Christmas TV Special

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Final Days

The Final Days

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry