Sort by

realrzn has logged 108 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Favorite Year

My Favorite Year

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Two for the Money

Two for the Money

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry