Sort by

realrzn has logged 213 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kundun

Kundun

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Year of Living Dangerously

The Year of Living Dangerously

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Crow

The Crow

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
½
Read the review Edit this entry