• John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Casablanca

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★★

  • Jack and Jill

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★½

  • Spider-Man

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★