ani has logged 29 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dhoom 3

Dhoom 3

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dhoom 2

Dhoom 2

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dhoom

Dhoom

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drug War

Drug War

2012
×
Edit this entry  
26
Belly

Belly

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★½
Edit this entry  
23
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
Read the review Edit this entry  
21
Days

Days

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
18
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
Read prior review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry