Sort by
  • The Big 4

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Sacred 2

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • The Red Point of Marriage

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Missing Home

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fast & Feel Love

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Incantation

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Bubble

    ★★½

  • Before, Now & Then

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • The Sadness

    ★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Impetigore

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Her Blue Sky

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Hello World

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • EXIT

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★