Sort by

Lindsay has logged 75 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death Race

Death Race

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chopper

Chopper

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Abbott and Costello Meet the Mummy

Abbott and Costello Meet the Mummy

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy's Ghost

The Mummy's Ghost

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy's Curse

The Mummy's Curse

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy's Tomb

The Mummy's Tomb

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
F/X

F/X

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anon

Anon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Contraband

Contraband

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Eggs

Bad Eggs

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kenny & Company

Kenny & Company

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry