Sort by

Lindsay has logged 36 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American History X

American History X

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry