Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read prior review Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Edit this entry