Sort by

Royce has logged 89 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Tales from the Lodge

Tales from the Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Deadcon

Deadcon

2019
×
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mary

Mary

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Witches in the Woods

Witches in the Woods

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Spiral

Spiral

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Happy Face

Happy Face

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Drone

The Drone

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Feedback

Feedback

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
True Fiction

True Fiction

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bullets of Justice

Bullets of Justice

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Letter Day

Red Letter Day

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Dark Encounter

Dark Encounter

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★½
Edit this entry  
10
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dead of Winter

Dead of Winter

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Nail Gun Massacre

The Nail Gun Massacre

1985
×
★½
Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★½
Edit this entry  
16
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Edit this entry