Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Pokémon 3: The Movie

Pokémon 3: The Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Incident

The Incident

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★½
Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
See for Me

See for Me

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Master

Master

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
In from the Side

In from the Side

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Swimmer

The Swimmer

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Being BeBe

Being BeBe

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bruno Reidal: Confession of a Murderer

Bruno Reidal: Confession of a Murderer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Edit this entry