Rob has logged 318 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Our Godfather

Our Godfather

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
Read the review Edit this entry  
15
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rabid

Rabid

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill the Irishman

Kill the Irishman

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry