Sort by

Trey has logged 43 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fletch

Fletch

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★½
Edit this entry  
24
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
The Learning Tree

The Learning Tree

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ambulance

Ambulance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
Edit this entry  
10
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Salesman

Salesman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pusher 3

Pusher 3

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry