Sort by

Channel has logged 54 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blank

Blank

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
They Crawl Beneath

They Crawl Beneath

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Chinese Zodiac

Chinese Zodiac

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Infernal Machine

The Infernal Machine

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Deal

The Deal

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lou

Lou

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Squeal

Squeal

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Hatched

It Hatched

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Saloum

Saloum

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Red Book Ritual

The Red Book Ritual

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Munsters

The Munsters

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Son of Bigfoot

The Son of Bigfoot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Project X

Project X

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bigfoot Family

Bigfoot Family

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Out of Office

Out of Office

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Time Capsule

The Time Capsule

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Margaux

Margaux

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
End of the Road

End of the Road

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tiny Cinema

Tiny Cinema

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jikirag

Jikirag

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
One Way

One Way

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry