• Please Tell Me So

  • Squid Game

    ★★★½

  • D.P.

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Midnight

  • Luca

    ★★★★

  • Hold Me

  • Last Twilight in Phuket

  • Move to Heaven

    ★★★★★

  • Ride or Die

  • Seobok

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Twittering Birds Never Fly: Don't Stay Gold

  • Wonder Egg Priority

  • SK8 the Infinity

    ★★★★★

  • Yes, No, or Maybe Half?

  • The Call

    ★★★

  • Puparia

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★

  • Canvas

  • Young Adult Matters

  • I Told Sunset About You

    ★★★★½

  • Moriarty the Patriot

    ★★★

  • Cherry Magic

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★

  • Mr. Heart

  • True Mothers

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

    ★★★

  • The Stranger by the Shore

  • Coming Home

    ★★★

  • Night in Paradise

    ★★★

  • Given

    ★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Great Pretender

    ★★★

  • Hamilton

  • Life: Love on the Line

  • A Whisker Away

  • Where Your Eyes Linger

    ★★½

  • Psycho-Pass 3: First Inspector

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • 2gether: The Series

  • Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

  • Emma.

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • his

    ★★★

  • Happy Old Year

  • Crash Landing on You

  • Beneath the Shadow

    ★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★½

  • Better Days

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Moonlit Winter

    ★★★½

  • Her Blue Sky

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • The Girl from the Other Side

  • The Goldfinch

  • The Platform

  • Bring Me Home

    ★★★★

  • The King

  • They Say Nothing Stays the Same

    ★★★★

  • Strangers From Hell

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Tune in for Love

  • The Divine Fury