Sort by

ray has logged 99 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Love Life

Love Life

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Afire

Afire

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paris 05:59 / Théo & Hugo

Paris 05:59 / Théo & Hugo

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Lie with Me

Lie with Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Edit this entry  
05
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Rock Hudson: All That Heaven Allowed

Rock Hudson: All That Heaven Allowed

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Client

The Client

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Disclosure

Disclosure

2020
×
Edit this entry  
09
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Alfie

Alfie

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mother

The Mother

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Plan 75

Plan 75

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Austenland

Austenland

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The Blue Caftan

The Blue Caftan

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cut Snake

Cut Snake

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry