Sort by

ray has logged 173 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Peter von Kant

Peter von Kant

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Silent Twins

The Silent Twins

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man with the Answers

The Man with the Answers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Aisha

Aisha

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bros

Bros

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry