• Perfect Strangers

  • House of Gucci

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • The Tambour of Retribution

    ★★★

  • The Hand

    ★★★★

  • Puparia

  • Mank

    ★★★½

  • Extra Footage

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Morning smoke

  • Knotted balls

  • The Dance of Olive Trees in the Wind

  • The abyss

  • The Village

  • Salam Kaka

  • The 8th Day of the Week

  • Days

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Mami, La Moula

    ★★★★½

  • Chhapaak

    ★★

  • MIGRANTS

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Countdown

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle of Jangsari

    ★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • The Physics of Sorrow

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Instinct

    ★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Where We Disappear

    ½

  • Crawl

    ★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Memorable

    ★★★★½

  • When They See Us

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½