grace has logged 11 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry