Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
What If

What If

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Triple Dog

Triple Dog

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bratz

Bratz

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Funny People

Funny People

2009
×
Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Begotten

Begotten

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lifeguard

The Lifeguard

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
The New Guy

The New Guy

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fallout

The Fallout

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Profile

Profile

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Vanquish

Vanquish

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry