• Ricky Gervais: SuperNature

  • Metal Lords

  • Cheaper by the Dozen

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Tall Girl 2

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★½

  • Scream

    ★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

  • Karen

    ½

  • Malignant

    ★★★★

  • Free Guy

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Daddy's Perfect Little Girl

    ★★★★

  • Vanquish

    ½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Fallout

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Craft: Legacy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ½

  • Host

    ★½

  • Unhinged

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • The Rental

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Little

    ½

  • The Dirt

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

    ★½

  • Beautiful Boy

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Breaking In

    ★½

  • Profile

    ★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★½

  • Wonder

  • Daddy's Home 2

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Cat Sick Blues

    ½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • The Angry Birds Movie

  • Yoga Hosers

    ½

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Hungover Games

    ½

  • Boyhood

    ★★★½

  • What If

  • The Lifeguard

  • About Time

    ★★