ratbastard has logged 443 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Edit this entry  
29
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare in Wax

Nightmare in Wax

1969
×
★★
Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Sigh from the Depths: 40 Years of Suspiria

A Sigh from the Depths: 40 Years of Suspiria

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Schizo

Schizo

1976
×
★★★
Edit this entry  
17
Giallo

Giallo

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gemini

Gemini

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Edit this entry