• Scream

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • Demonic

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Marin's Dreams

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Sound of Violence

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Feast

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Jiu Jitsu

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Short Sharp Shocks

    ★★★★

  • The Day of the Lord

    ★★★

  • Spell

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Earwig and the Witch

  • Stardust

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Stylist

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Last Matinee

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Come True

    ★★★

  • The Swarm

    ★★★

  • Centigrade

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★