Sort by
  • Wonka

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Deep Fear

  • Giant’s Kettle

    ★★★★

  • Love at First Sight

    ★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Gran Turismo

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Je'vida

    ★★★★

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★½

  • Omen

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • Banel & Adama

    ★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★½

  • Disco Boy

    ★★★½

  • The Shadowless Tower

    ★★★

  • Four Little Adults

    ★★★

  • Heroic

    ★★★★

  • Plane

    ★★½

  • Babylon

    ★★

  • Hundreds of Beavers

    ★★★★

  • The Kings of the World

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • When the Waves Are Gone

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Bones and All

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Houria

    ★★★★

  • Neon Spring

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Showing Up

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★★★

  • Burning Days

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • R.M.N.

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Last Seen Alive

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Florida Man

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Three Tidy Tigers Tied a Tie Tighter

    ★★★

  • Alcarràs

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★½