Sort by

Rasjot has logged 274 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
13
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry