• My Best Friend's Exorcism

  • Laal Singh Chaddha

  • Day Shift

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★

  • Jackass 4.5

  • Jayeshbhai Jordaar

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Return to Space

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

  • The Outfit

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • 83

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Love Hard

  • Sooryavanshi

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½