Sort by

thiccthanos has logged 182 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Judy Moody and the Not Bummer Summer

Judy Moody and the Not Bummer Summer

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Oogieloves in the Big Balloon Adventure

The Oogieloves in the Big Balloon Adventure

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Notebook

The Notebook

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Marty

Marty

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crash

Crash

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Judy Moody and the Not Bummer Summer

Judy Moody and the Not Bummer Summer

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry