Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Salomé

Salomé

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dust Buddies

Dust Buddies

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dustin

Dustin

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Controller

The Controller

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Take me Home

Take me Home

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Night

The Night

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Martha

Martha

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Despair

Despair

1978
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Magic Flute

The Magic Flute

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Photographic Sonatas

Four Photographic Sonatas

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★½
Edit this entry  
25
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★½
Edit this entry  
19
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lola

Lola

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★½
Edit this entry  
16
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★½
Edit this entry