• Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Friends: The Reunion

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Nobody

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The War with Grandpa

  • Making the Witcher

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Capone

    ★★½

  • Extraction

    ★★

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Mosul

    ★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Sculpture of the Heart

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • Aquaman

    ½

  • Creed II

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

  • The Nun

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½