• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Out

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • When the Streetlights Go On

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★

  • The Last Shift

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Outsider

    ★★½

  • Loop

    ★★½

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Wind

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Murmur

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Our Friend

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Float

    ★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½