Sort by
  • The Elephant Whisperers

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Rosaline

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Swimmers

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

  • Hustle

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Windfall

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Swan Song

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★