• The Prey

    ★★★★

  • Warlock

    ★★★

  • Monkey Shines

    ★★★★½

  • The Unnamable

    ★★★½

  • The Legend of Blood Castle

    ★★★★½

  • American Mary

    ★★★★

  • Cat's Eye

    ★★★★

  • Razorback

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★★

  • The Lair of the White Worm

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★½

  • Jug Face

    ★★★½

  • Equinox

    ★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★★½

  • The Torture Chamber of Dr. Sadism

    ★★★½

  • Mother's Day

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★★½