Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Falling for Christmas

    ½

  • Enola Holmes 2

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bullet Train Down

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Senior Year

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Some People Don't Revisit the Marriage Officiant

  • Paranormal

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The 8th Day of the Week

  • Scoob!

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Not Dead Yet

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

    ½

  • Better Days

    ★★★★

  • When We're Born

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

  • The King

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ½

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Memorable

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Swiped

    ½

  • Becoming

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Karmouz War

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night