Sort by

RamsonMars has logged 41 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Roses

Black Roses

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★
Edit this entry  
23
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Moon

Blood Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tentacles

Tentacles

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Current Occupant

The Current Occupant

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Delivered

Delivered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry