• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★★

  • Bad Travelling

    ★★★★★

  • Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Choose or Die

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Morbius

  • The Bubble

    ★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Emergency

    ★★★★½

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Eternals

    ★★

  • Rhett and Link’s Night of Terror

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Dwellers

  • Antlers

    ★★½

  • The Manor

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★