Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ghosted

Ghosted

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
I Used to Be Famous

I Used to Be Famous

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Edit this entry  
13
James Acaster: Make a New Tomorrow

James Acaster: Make a New Tomorrow

2021
×
Edit this entry  
20
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Italian Studies

Italian Studies

2021
×
★★★
Edit this entry