Isa has logged 176 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spoiled Brats

Spoiled Brats

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Rider

Dragon Rider

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry