• Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★★★

  • Father of the Bride

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ★★½

  • Moonshot

    ★★★

  • Black Crab

    ★★½

  • Ambulance

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Gold

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★★

  • American Underdog

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Ryan Reynolds: I'm a Laureate?

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Michael Che: Shame the Devil

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★