Ralph has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
½
Edit this entry  
06
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★½
Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
How Sweet It Is

How Sweet It Is

2013
×
½
Edit this entry  
14
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
½
Edit this entry  
14
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Edit this entry  
14
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Edit this entry  
13
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Edit this entry  
13
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
Edit this entry  
12
Highlander III: The Sorcerer

Highlander III: The Sorcerer

1994
×
Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★
Edit this entry  
07
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Speed Kills

Speed Kills

2018
×
½
Edit this entry  
06
Backtrace

Backtrace

2018
×
½
Edit this entry  
06
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
Edit this entry  
06
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Edit this entry  
14
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
½
Edit this entry  
09
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Edit this entry  
08
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★½
Edit this entry  
21
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
14
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry