Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read other review Edit this entry  
14
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Argylle

Argylle

2024
×
★½
Edit this entry  
02
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★½
Edit this entry  
28
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Pinocchio 3000

Pinocchio 3000

2003
×
½
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★½
Edit this entry  
16
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fingernails

Fingernails

2023
×
Edit this entry  
15
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
13
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
Read the review Edit this entry  
31
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★½
Edit this entry  
21
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2023
×
★½
Edit this entry  
07
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Last Summer

Last Summer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
All Dirt Roads Taste of Salt

All Dirt Roads Taste of Salt

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Foe

Foe

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Bleat

Bleat

2022
×
Edit this entry  
02
Hit Man

Hit Man

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Edit this entry