Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Loud House Christmas

A Loud House Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Trolls 3

Trolls 3

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ramen Girl

The Ramen Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry