Sort by

Jay has logged 97 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promare

Promare

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Power/Rangers

Power/Rangers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miraculous World: New York, United HeroeZ

Miraculous World: New York, United HeroeZ

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gumby's Christmas Capers

Gumby's Christmas Capers

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Miraculous Christmas Special: Tales of Ladybug and Cat Noir

A Miraculous Christmas Special: Tales of Ladybug and Cat Noir

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nuttiest Nutcracker

The Nuttiest Nutcracker

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Wendy

Wendy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Cupcakes

Christmas Cupcakes

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dersu Uzala

Dersu Uzala

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry