Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Stuber

Stuber

2019
×
½
Read the review Edit this entry