raíssa has logged 24 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
ARQ

ARQ

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arctic Heart

Arctic Heart

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry