Sort by

carina has logged 117 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
Edit this entry  
24
Trolls

Trolls

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Merry Kissmas

Merry Kissmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Footloose

Footloose

2011
×
Edit this entry