Sort by

carina has logged 35 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sabrina the Teenage Witch

Sabrina the Teenage Witch

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shoeshine

Shoeshine

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
Read the review Edit this entry  
29
Hala

Hala

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dear President Obama

Dear President Obama

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hard Ride

The Hard Ride

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Salt

Salt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Annie

Annie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry