Nenad has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
250 Steps

250 Steps

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Holiday

Holiday

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★½
Edit this entry  
26
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wounds

The Wounds

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Father's Shadow

The Father's Shadow

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Riot Girls

Riot Girls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bit

Bit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Return of the Cup - The Film

The Return of the Cup - The Film

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Bliss

Bliss

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Scoundrels

The Scoundrels

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jim Jefferies: This Is Me Now

Jim Jefferies: This Is Me Now

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Point Break

Point Break

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shock Wave

Shock Wave

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★½
Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★
Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry