Sort by

Dylan has logged 33 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry